Redaksiyon düzeltmenlik yaparak para kazanma

Redaksiyon düzeltmenlik yaparak para kazanma

Redaksiyon düzeltmenlik yaparak para kazanma, Gözlem yeteneğinize güveniyorsanız, iyi bir okurum diyorsanız bu iş aradığınız ek gelir fırsatı olabilir. Yeni iş fırsatları arasında redaksiyon güzel bir evde ek iş yapma fırsatıdır. Ek iş ilanları arasındaki tavsiye edilebilir işlerden bir tanesidir. Eğer iyi bir okursanız ve imla kurallarına, yazım kurallarına hakimseniz siz de hemen bu işe başlayabilir ve kendinize güzel bir ek gelir sağlayabilirsiniz.

Düzelti, Redaksiyon işi nasıl yapılır?

Bireysel ve kurumsal yazılar başta olmak üzere tüm kitap, dergi, makale gibi yazım alanlarında düzelti işine ihtiyaç vardır. Her türlü metnin yayımlanmadan önce yazım kurallarına uygun olarak düzenlenmesi gerekir. Bu işi yapmak içinse kullandığı dilin yazım kurallarına iyi hakim olan kişilere ihtiyaç vardır. Eğer dilinizin yazım kurallarına hakimseniz redaksiyon hizmeti veren forum ve sitelerle iletişime geçip sizlerde bu işe başlayabilir güzel bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Düzelti, Redaksiyon işinden ne kadar kazanabilirim?

Düzelti, Redaksiyon işinde kelime başına ücret alırsınız 1000 kelimelik bir düzeltmeyi sektörde 1 TL’ye yapan da var 10 TL’ye yapan da. Bu tamamen sizin anlaşmanıza bağlıdır genel fiyat 1-5 TL arasıdır diyebiliriz. 1000 kelime de 1 sayfaya eşdeğer tutulur yani sayfa başı 5 TL kazanabilirsiniz. 10 sayfalık bir düzelti işinden günde 50 TL kazanabilirsiniz. Metin çok kötüyse fiyat artar, iyiyse azalır. Acil iş istenirse fiyat yine yüksekten verilebilir. Bunlar tamamen sizin anlaşmalarınıza bağlıdır. Bu işten aylık ortalama  500-900 TL kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Katalog işi Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde en iyi network firmaları, Katalog işi Yaparak Para Kazanmak ve katalog satışı yapan firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

11 yorum

  1. İsletme ve sosyoloji egitimim var.cok okuyan,amator olarak yazan biriyim.deneyimim yok fakat Redaksiyon isi yapabilirim.

  2. Türk dili ve edebiyatı son sınıf öğrencisiyim. İnternet üzerinden redaksiyon işi yapmak yapıyorum.

Başvuru Gönder - Hangi ek işi Yapmak İstediginizi Belirtiniz ?