>

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Oyun Oynayarak Para Kazanma

İnternetin hayatımızın her alanına girmesiyle birlikte, para kazandırması da oldukça popüler bir durumdur. Özellikle son dönemlerle, eğlenerek para kazandıran oyunlar da piyasada oldukça yaygın bir hale gelmiştir. İlk başta insan inanamasa da, gerçekten eğlenerek para kazanmak mümkün. Her alanda olduğu gibi, oyun oynayarak para kazanın gibi başlıklara da dolandırıcılar üşüşmüş olabilir. Bu sebepten dikkatli olun ve mutlaka para kazandıran online bir oyuna üye olmadan önce iyice araştırmanızı yapın.

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır, Kaynağı nedir?

İnternetteki online oyunların bir çoğunun VIP ya da Premium gibi ayrıcalıkları vardır. Vip ya da Premium olmak demek, belirli bir ücret karşılığında bu ayrıcalıklardan dönemsel (3 aylık, yıllık gibi) olarak faydalanmaktır. Bu tip oyunların içerisine yerleştirilen premium ve vip üyelik siteden elde edilen reklam gelirlerinin küçük bir kısmını üyeleriyle paylaşmasıdır. Sizin oyun oynayarak kazandığınız paralar, oyun sitesinin elde ettiği gelirin çok çok küçük bir kısmını oluşturmaktadır. Oynayarak para kazanacağınız oyunların genel olarak birbirine benzemesi ve ülkedeki oyuncular tarafından sık tercih edilmesi gerekmektedir. Çünkü, bir oyunun ne kadar fazla oyuncusu olursa premium üye sayısı da artmaktadır.

Bazı oyunları oynamak için bilgisayara bile ihtiyaç duymayabilirsiniz, akıllı telefonlardan da giriş yapılabilmektedir. Oyunlar için örnek vermek gerekirse, dünyaca ünlü olan oyunlarda turnuvalara katılarak para kazanabilirsiniz. Fifa, metin2 ve lol gibi online oyunlarda belirli bir kademeyi geçtikten sonra turnuvalara katılmaya hak kazanıyorsunuz.

Belirtmek gerekir ki, bunlar gibi dünyaya mâl olmuş oyunlarda para kazanmanız, diğer oyunlara göre iyi kazanmanız bir hayli güç çünkü rakip kitleniz çok daha sıkı durumda. Fakat, biraz daha basit ve kendi içerisinde belirli bir kitleye sahip olan oyunlardan daha fazla para kazanabilirsiniz. Daha fazla diyebilirim çünkü kazanma olanağınız daha çok artmış olacak. Örneğin, elitciftlik.com

Bu oyun bir zamanlar Facebook’u kasıp kavuran Farm Ville oyununun bir başka versiyonu diyebiliriz. Kendinize ait bir çiftliğiniz oluyor ve bunu ilerletip devam ettiriyorsunuz. Telefonunuzdan güncellemeniz mümkün, Fifa ve Lol’de olduğu gibi saatlerinizi, hatta günlerinizi bilgisayar ekranının karşısında iki büklüm bir şekilde geçirmek zorunda değilsiniz.

Ne kadar kazanılır?

Premium ve Vip üye olduktan sonra oyunun size getireceği kazanç sitenin kendi kazanımıyla da ilgilidir. Yaklaşık olarak, kazanımının %2 ile %5 oranında değişmektedir. Fakat, bunların yanı sıra katıldığınız turnuvalar vb. varsa kazanımınız çok daha fazla olacaktır. Kategorilere ayrılır ve ilk üç oyunun galipleri birleşir, ayrı bir oyun oynamaya ve lige girmeye hak kazanır. Bu şekide ilerlediğinizde, gereken emeği ve sabrı gösterirseniz 10.000 TL, 50.000 TL gibi rakamlara bile ulaşabilirsiniz. Şaka değil, gerçektir.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Tesbih İşi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Başvuru Gönder - Hangi ek işi Yapmak İstediginizi Belirtiniz ?

Sponsorlarımız: Süper Organik Hit