>

Kırklareli ek iş imkânları

Kırklareli ek iş imkânları

Ülkemizin hareketli illerinden biri olan Kırklareli, 350.000’ni aşan nüfusa sahiptir. Marmara bölgesinde yer alan bu ilimizin başta tarım faaliyetleri olmak üzere; sanayi, maden, turizm alanında oldukça aktif bir şehirdir bölgedeki iş imkânları ise oldukça fazladır. Bu ilde yaşayan vatandaşların hangi sektör olursa olsun kendilerine iş bulabilir veya yapabilecekleri bir iş mutlaka vardır.

Tarım Ve Sanayi İş İmkânları

Tarım:

Kırklareli nüfusunun %70’i aktif olarak tarımla uğraşmaktadır. Tarımsal faaliyetleri yoğun olarak yaşandığı bu bölgede buğday, şeker pancarı, ayçiçeği gibi tarımsal ürün yetiştiriciliği Kırklareli iş imkânları arasındadır.

Sebze ve meyve anlamında da önemli bir paya sahip olan bu şehirde lahana, pırasa, elma armut gibi ürünlerin yetiştirilmesi vatandaşlara bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. Ayrıca hayvancılık bu bölgede ikinci plana atıldığı için, hayvancılık ile uğraşan insan sayısı ise azdır.

Sanayi:

Kırklareli ilinde sanayi de doğan iş imkânları da bir hayli fazladır. Özellikle Türkiye’nin ilk şeker fabrikası niteliğinde olan Alpullu şeker fabrikası 1926 yılından beri Kırklareli vatandaşlarına iş imkânları sunmaktadır.

Diğer istihdam sağlayan başlıca sanayi kuruluşları ise; Pınarhisar çimento fabrikası, Pınarhisar Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları, çivi fabrikaları, un ve yağ fabrikaları ve daha birçok fabrika Kırklareli ilinde faaliyet göstererek binlerce kişiye iş olanağı sağlamaktadır.

Ormancılık İş İmkânı

İklimsel şartların uygun olmasından dolayı ormancılık faaliyetleri gelişmiştir. Orman ve orman ürünleri ile birçok iş imkânı Kırklareli şehrinde vardır.

Maden – Enerji Tesisleri

Maden ve enerji bakımında istihdama önemli katkılar sunulmaktadır. Doğal gaz tesislerinin var olması ve ilerleyen zamanlardaki projelerin hayata geçirilecek olması Kırklareli ilinin iş imkânlarına önemli bir katkı olacaktır.

Özel Sektör İş İmkânları

Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi Kırklareli ilinin de istihdam yükünü pay eden sektörlerden biri de özel sektördür. Dükkân, mağaza, lokanta, restoran, şirket, market ve daha birçok alanda Kırklareli vatandaşlarına iş imkânları sunulmaktadır. Her vatandaşın niteliklerine uygun yüzlerce Kırklareli özel sektör iş ilanları platformlar üzerinden yayınlanmaktadır.

Belediye İş Olanakları

Kırklareli iş imkânları arasında belediye kadroları da oldukça fazla istihdam sağlamaktadır. Kırklareli il ve ilçe belediyelerinin özellikle çevre düzenlemelerinde geçici veya daimi işçi olarak binlerce personele ihtiyaç duymaktadır. Belediyelerin çevre düzenleme organlarından Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park Ve Bahçeler Müdürlüğü sürekli olarak işçi alımlarına devam etmektedir. Hareketli bir şehir olarak bilinen Kırklareli’nin belediyecilik faaliyetleri geniş bir alana yayıldığı için birçok farklı nitelikteki personele ihtiyaç duyulması, Kırklareli vatandaşlarına da umut kapısı olmuştur. Ayrıca belediyenin diğer nitelik gerektiren organlarına da yüzlerce personelin istihdam edildiğini de vurgulayalım.

İŞKUR İş İmkânları

Devletin istihdam faaliyetleri için oluşturmuş olduğu iş ve işçi bulma kurumu İŞKUR, Kırklareli il ve ilçelerinde şubeler açarak işçiyi ve işvereni bir araya getirmiştir. Nitelikli insanların haricinde niteliksiz insanların da kolaylıkla iş bulabileceği bu devlet kurumunda ayrıca meslek edindirme kursları ile farklı meslekleri öğrenebilme kolaylığı da sağlanmaktadır. İŞKUR üzerinden yarımcı bir danışman ile iletişime geçerek size uygun olarak açılmış iş ilanlarını değerlendirebilirsiniz. Devlet teşvikli personel sağlanması da İŞKUR’un istihdam oranını bir hayli arttırmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ardahan İlimiz İçin İş Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Başvuru Gönder - Hangi ek işi Yapmak İstediginizi Belirtiniz ?

Sponsorlarımız: Süper Organik Hit