Kendi İnternet Sitesini Kuracaklara Tavsiyeler

Kendi İnternet Sitesini Kuracaklara Tavsiyeler

Ülkemizde birçok insan internet üzerinden para kazanma yöntemini tercih etmiş durumdadır. Özellikle bu yönde son 10 yılda büyük artış gözlemlenmektedir. Gerek kendi sitesini kurarak ve gerekse hazır kurulmuş olan sitelere üye olmak koşulu ile ürettikleri ürünlerin satışını gerçekleştirme yolunu seçmiş binlerce insan vardır. Aşağıda kendi internet sitesini kuracaklara yönelik tavsiyeler yer almaktadır.

Kendi Sitesini Kuracaklara Tavsiyeler

İnternet üzerinden satış yapmaya niyetlenip kendi sitesini kurmak isteyenlerin bilmesi gereken en önemli detay sitenin ziyaret edilme sayısıdır. Siteye ne kadar çok insan girerse ürün satma şansı o ölçüde artar. Bu tıpkı bir sokakta ya da alışveriş merkezinde açılan mağazaya benzer. Mağazadan içeri müşteri girmez ise satış gerçekleşmez. Öncelikle o mağazaya müşterinin girmesi sağlanmalıdır. İnternet ortamında açılan mağazalar için de aynı mantık söz konusudur. Ne kadar çok ziyaretçi o oranda satış anlamına gelir. Bu amaçla açılan sitenin bilinir olması ana esastır ama bu hemen yapılabilecek bir şey değildi. Bilinir ve tanınır olmak demek arama motorlarında en üst sıralarda olmak demektir. En üst sıralarda olmak demek internet kullanıcılarının o siteyi çok daha kolay görmesi ya da fark etmesi anlamına gelir. Aksi halde çok arka sayfalarda yer alınıyorsa internet kullanıcısı birkaç sayfa arama yaptıktan sonra devamını getirmez ve bırakır. Böylece de o siteye girilmemiş olur. İşte bu nedenle ilk sayfalarda olabilmek zamanla olan bir şeydir. Bunun için tanınmış bir site olmak zorundadır.

Fakat bu asla siteye ziyaretçi girmeyeceği anlamına gelmez. Unutulmasın ki internete her gün ülkemizde on milyonlarca insan yüz milyonlarca kez girmektedir ve mutlaka bir ziyaretçi siteye girecektir. Maksat bu ziyaretçi sayısını artırmaktır. Ama zaman içinde ağızdan ağıza yayılma durumu olacaktır ve satışı yapılan ürünü arayan insanlar kendi aralarında böyle bir site olduğunu söyleyecektir ve böylece siteye ziyaretçi sayısı zaman içinde artacaktır.

Kendi İnternet Sitesini Kuracaklara Tavsiyeler

Burada sabır ve hemen bir kar beklentisi içinde olmamak en önemli detaydır. Tıpkı bir mağaza açıldığında hemen ertesi gün kar beklentisi içinde olmamak gibidir. Bir cadde de açılan mağazanın öncelikle oturması ve insanlar tarafından tanınması ve zaman içinde müşteri sayısının artması beklenir ve olması gereken de budur. İnternet ortamında açılan bir mağaza için bu biraz daha uzun ve meşakkatli bir süreçtir. Bunun unutulmaması gerekir.

Fakat internetin insan hayatına getirdiği yeniliklerden birisi olan kendi ürettiği ürünü evinden pazarlama yöntemi ülkemizde milyonlarca internet kullanıcısı tarafından uygulanmaktadır ve bu sayede evini geçindiren insan sayısı azımsanmayacak seviyededir.

 

Bir önceki yazımız olan Aşağıdaki Ürünler Üretilerek İnternette Satışı Yapılabilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Başvuru Gönder - Hangi ek işi Yapmak İstediginizi Belirtiniz ?