>

İnternetten Satış Yaparak Para Kazanma

İnternetten Satış Yaparak Para Kazanma

Günümüzde birçok insan vücut değil de beyin odaklı işler yapmanın peşindedir. Bu yüzdendir ki home office yani evden çalışmak günden güne daha da yaygınlaşmaktadır. Birçok şirket ürünlerini hem şubelerinde hem de online olarak internet üzerinden satışa sunmaktadır. İnternetten satış yapmak e-ticaret olarak da geçmektedir. İster başlı başına bu işi yapın, isterseniz de ek iş olarak siz de internet üzerinden ürün satmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, dükkanda saatlerinizi geçirip beklemenizden çok daha az yorucu ve hızlı bir şekilde bol kazanç sağlayabilecek olan bu işe başlayabilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken şey satacağınız ürünü belirlemektir. Hali hazırda bir işiniz, butiğiniz ya da devam ettirmekte olduğunuz, üretimini yaptığınız bir ürün varsa (kıyafet, takı, tesbih vb. gibi) onları internet üzerinden satışa sunabilirsiniz. Bunun yanı sıra, başka bir firmanın ürünlerini de satabilirsiniz ve bu kazançlardan komisyon alabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satacağınız ürün belirliyse, birlikte çalışacağınız şirkette bir o kadar önemlidir. Ayrıca, bu ürün ne kadar popüler ve piyasada alımı fazla bir ürün olursa o kadar fazla satış gerçekleştirebilirsiniz. Buna örnek olarak, stres çarkları örnek verilebilir. Ürünün popüleritesi kadar kalitesi de önemlidir, siz bir ürünü sırf popüler olduğu için 100 kişiye satsanız da her alıcının olduğu gibi onların da talepleri olacaktır. Vadettiğiniz kaliteyi, sunumu ve kargo hızını ayarlayamazsanız müşteri memnuniyetini kazanamadan kaybetmiş olursunuz. Ek olarak, pazarlama ve tanıtım da çok önemlidir. Sosyal medyadaInstagram hesaplarınızda satışını yaptığınız ürünü tanıtırsanız çok daha fazla büyük bir kilteye ulaşabilme imkânına erişmiş olursunuz.

Teslimat

Hangi ürünü satarsanız satın, mutlaka bir kargo şirketiyle anlaşmanız gerekmektedir. Burada en önemli şeylerden bir tanesi kargo ücretini sizin mi yoksa müşterinizin mi karşılayacağıdır. Bunun kararını iyice düşünüp taşınıp vermeniz gerekir. Yapılan araştırmalara göre, genellikle müşterinin “ücretsiz kargo” imkânını tanıyan satıcılara daha fazla yöneldiği görülmüştür. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi 10 TL’lik ürün de alsanız, 5 TL’lik bir ürün de alsanız aynı kargo ücretini ödemenizdir. Belirli bir meblayı aşan gönderimlerde ücretsiz kargo seçeneğini aktif etmek de işe yarar, mümkündür fakat çok tercih edilmez. Bunun yanı sıra, bir kargo şirketine gün içerisinde 100 sevkiyat gönderirseniz tabi ki kargo şirketi daha az bir fiyata çalışacaktır. Bireysel olarak çalışmanın dezavantajlarından biri budur, bir firma adı altında çalışmadığınız için gerçekleştirdiğiniz satışların kargo ücretlerini ya siz karşılayacaksınız, ya da alıcı ödemeli göndereceksiniz. Bunu önlemek adına, kargo maliyetinizin tamamını ya da bir kısmını ürün fiyatına ekleyerek “kargo dahil” şeklinde satışa sunabilirseniz satış potansiyelinizi arttırabilme şansına sahip olursunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Sanal Ofisin Getirdiği Çözümler ve Avantajlar Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Başvuru Gönder - Hangi ek işi Yapmak İstediginizi Belirtiniz ?

Sponsorlarımız: Süper Organik Hit