Evde Ürettiğiniz Ürünleri İnternet Üzerinden Satabilirsiniz

Evde Ürettiğiniz Ürünleri İnternet Üzerinden Satabilirsiniz

İnternetin insan hayatına iyice girmesinden sonra onlarca yeni iş imkânı doğmuş oldu. İnsanlar evlerini bir ofis gibi kullanıp internet üzerinden ürettikleri satma şansını yakaladı. Bu amaçla gerek dünyada ve gerekse ülkemizde on binlerce site mevcut durumda. Konuya ilgi duyanlar aşağıdaki yazımızın devamını okuyabilirler.

İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Eğer sizin de ürettiğiniz bir ürün var ise bunu internet yolu ile pazarlamak ve satışını gerçekleştirmek çok kolay. Bunun için birkaç yol mevcuttur. Evde ürettiğiniz ürünleri ya da atölyenizde ürettiğiniz ürünleri kendinize ait bir site kurarak satışını gerçekleştirmeniz mümkündür. Ya da insanların ürettikleri ürünleri kolayca satabilmelerini sağlayan bu amaçla kurulmuş bir siteye üye olarak ürettiğiniz ürünleri pazarlamanız mümkündür.

Fakat kendi sitenizi kurarak ürünlerin satışını yapabilmek biraz daha zordur ama elbette mümkündür.  Satış yapabilmek için sitenizin ziyaret edilmesi gerekir. Ziyaret edilebilmesi için de sitenin tanınıyor olması gerekir. Aksi halde insanlar sitenize tamamı ile bir tesadüf eseri gireceklerdir. Ya da satmış olduğunuz ürün ile ilgili arama yapan kişiler sizin sitenize denk gelecek ve ancak bu sayede siteniz bir ziyaretçiye kavuşmuş olacaktır.

Görüldüğü üzere sitenin ziyaretçi sayısı ile satış doğru orantılıdır. Tıpkı bir cadde de bulunan mağazaya bir müşterinin girmesi gibi. Satış yapılabilmesi için o mağazaya öncelikle müşterini girmesi gerekir. İşte internet ortamında da durum bundan farklı değildir. Önce açılan siteye bir ziyaretçi girmesi gerekir ve bu da ancak arama motorunda üst sıralarda yani ilk sayfalarda olmakla doğru orantılıdır.

Ama eğer daha profesyonel amaçla kurulmuş ve yıllarca sektörde yer alan ve artık milyonlar tarafından bilinen bir siteye üte olunup ürünlerinizi satmayı denerseniz satış imkânınız çok daha fazla olur. Bu siteler milyonlarca ziyaretçini ziyaret ettiği ve arama yaptığı sitelerdir.

İlk olarak böyle bir siteye üye olup ürettiğiniz ürünlerin satışını sağlamak ve daha sonra da kendinize ait bir site kurup oradan ürünlerinizi sergileyip satışa sunmak ve böylece iki ayrı koldan satış yapma imkânını yaratmak daha mantıklı olacaktır. Birçok insanın uyguladığı yöntem budur.

 

Bir önceki yazımız olan Aşağıdaki Ürünler Üretilerek İnternette Satışı Yapılabilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Başvuru Gönder - Hangi ek işi Yapmak İstediginizi Belirtiniz ?