Evde Mum Yaparak İnternetten Satabilirsiniz

Evde Mum Yaparak İnternetten Satabilirsiniz

Evde yapılabilecek ve internet ortamında satışa sunulabilecek birçok hobi mevcuttur. Bu hobi hem zaman içinde daha profesyonel uğraş halini alacak ve hem de ek bir gelir elde edilmesini sağlayacaktır. Bu yönde evlerde yapılabilecek hobilerden birisi her evde aksesuar olarak kullanılan mum yapmaktır. Mumun nasıl yapılabileceği ve hangi malzemeler gerektiği bilgisi aşağıda yer almaktadır.

Mum Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Mum yapabilmek için çok fazla malzemeye ihtiyaç yoktur. Parafin, stearin, fitiller ve renklendiriciler yeterli olacaktır. Elbette mumları dökmek için kalıplar da gerekecektir. Kurabiye kek yapımında kullanılan küçük kalıplar da bu iş için kullanılabilir.

Yapımı Nasıldır?

Eritme kabına parafin koyulur ve kısık ateşte eritilir

Daha sonra üzerine stearin eklenir ve 2 dakika karıştırılır

Renklendiriciler arasından istenilen renk erimiş malzemeye atılır ve 1 dakika karıştırılır ve eritme işlemine devam edilir

Bu arada dökülecek kalıbın tam ortasına kalıbın tam dibine değmeyecek ve kalıbın 1,5 cm üzerine çıkacak şekilde ve dik bir biçimde fitil tutulur

Bir elle fitil tutulurken diğer elle de eriyen malzeme kalıba dökülür

Daha sonra mum o da sıcaklığında 15 dakika bekletildikten sonra 30 – 45 dakikalığına dolabın soğutucu (dondurucu değil) bölümüne kaldırılır

Ardından mum dolaptan çıkarılır ve daha sonra kolayca kalıbından çıkarılır

Artık kendi elinizle yaptığınız mum hazır demektir

Yukarıdaki uygulama ile yüzlerce renk ve şekilde mum yapmak mümkündür

Yapılan bu mumlar internet üzerinden satılabilir. Dilenirse kişi kendi sitesini kurarak bu satışı yapabilir. Dilerse de hazır sitelerden birisine üye olunup yapılan mumlar satışa sunulabilir. Bu sayede aile ekonomisine de ciddi katkı sağlanmış olunur.

Zaman içinde bu hobi artık profesyonel iş halini alır ve çok daha farklı ve çok daha çeşitli şekil ve biçimlerde mumlar yapılır ve bu sayede çok çeşitli mum satma şansı da yaratılmış olacaktır.

İnternetin insanlara sunduğu bu avantajdan yararlanılıp aile ekonomisine katkı sağlanır ve evde çalışarak para kazanmanın da sanıldığı kadar zor olmadığı da bu sayede anlaşılmış olur.

 

Bir önceki yazımız olan Aşağıdaki Ürünler Üretilerek İnternette Satışı Yapılabilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Evd nikah şekeri bebek ve mevlit şekeri yapıp satmak istiyorum ayrıca ev deklarasyonuna uyuyacak çok güzel süslemeler yapıyorum

Başvuru Gönder - Hangi ek işi Yapmak İstediginizi Belirtiniz ?