EV HANIMLARINA PARA KAZANDIRACAK EK İŞ FİKİRLERİ

EV HANIMLARINA PARA KAZANDIRACAK EK İŞ FİKİRLERİ

Ek iş fikirleri Ev hanımları gün içerisinde 3 – 4 saatlerini ayırarak kendileri ve dolayısı ile aileleri için ek gelir sağlayabilirler. Bu sayede kendilerine bir uğraş ve hobi yaratmış olacaklar ve hem de bu hobileri sayesinde gelir elde etmiş olacaklardır. Hatta bu hobileri zaman içerisinde çok daha profesyonel boyuta taşınıp çok ciddi paralar da kazanma imkanları olacaktır. Bu yönde fikirlerin olduğu açıklamaları aşağıda okuyabilirsiniz.

Editörlük Redaksiyon Düzeltmenlik

Okuma alışkanlığı olan hanımların çok kolay yapacağı bir iştir. Basit metinlerin düzeltilmesinden ibarettir ve hiç yorucu değildir. Sayfa başına ücretlendirme söz konusudur ve evde çay kahve içilerek yapılacak bu iş için günde 3 saatinizi ayırmak yeterli olacaktır. Bu sayede kişi birçok metin okuyacak bu yönde bilgisi artacaktır ve ay sonunda 500-600 TL arasında ek gelir kazanabilecektir. Elbette çok daha fazla düzeltme yapılırsa bu kazanç artacaktır.

Organik Krem Yapmak

Organik yollardan krem yapma ile ilgili bilgi edindikten sonra bu kremlerin eş dost akrabaya satışı yapılabilir ve hatta internetten satış yolu da denenebilir.

Organik Şampuan Yapmak

Organik şampuanın nasıl yapılacağı öğrenilip üretilen bu şampuanlar gene eş dosta ve hatta aktarlara satılarak para kazanmak mümkündür.

Sabun Paketlemek Ve Hatta Sabun Yapmak

İsteyen ev hanımları kendi ürettikleri sabunları aktarlara satabilir ve bu yönde para kazanabilirler. Ya da evlere sabun paketleme işi veren firmalarla internet üzerinden iletişime geçip bu işle uğraşabilirler. Ne kadar çok paket yapılırsa o kadar çok para kazandıran bu iş sayesinde günde 3 – 4 saat uğraşarak her ay 600 TL kazanmak mümkündür.

Youtube’da Video Yayınlamak

En fazla uğraş gerektiren ama en fazla gelir getiren işlerden birisidir. Düzenli olarak ilgilenilmesi ve zaman içinde daha da profesyonel hale gelinmesi durumunda ciddi kazanç getiren bir iştir. Yetenekli olunan bir konu ile ilgili (yemek yapımı, pasta yapımı, ekmek yapımı, mum yapımı gibi) çekilecek (nasıl yapılır konulu) videolar youtube’da

yayınlanabilir. Bu kana daha interaktif hale getirilir yorumlara ve fikirler açık hale getirilirse ve sürekli ilgilenilerek cevap vererek daha işler hale getirildiğinde kanala olan ilgi artacaktır ve daha çok tıklanıp seyredilir olacaktır. Böyle açılan kanallarda para kenarlara alınan reklamlardan gelir. Bu amaçla youtube’a girilip bu kanallar seyredilerek bir fikir edinmek mümkündür ve bu yolla dünyada milyonlarca dolar kazanan insanlar vardır. Ülkemizde bu miktarda kazanan olmasa da çok ciddi para kazanan insanların olduğunu biliyoruz. Burada en önemlisi yapacağınız sunumlar, konuşma teknikleriniz ve ortaya koyacağınız farklılık kanalınıza duyulacak ilgiyi artıracaktır. Ne kadar ilgi artarsa kanalınıza o kadar çok reklam alma şansınız doğacak ve o oranda daha çok kazanç elde edeceksiniz.

Yemek Ya Da Kek Kurabiye Poğaça Yapmak

Anlaşılacak bir pastane ya da bu tarz ürünleri satan mekanlara damaklara hitap eden ürünler pişirip satabilirsiniz. Ev yemeği yapan butik bir lokanta ile anlaşıp her gün buraya bir kaç çeşit yemek ya da kurabiye  ve pasta yapabilir ve gayet iyi para kazanabilirsiniz.

Makale Yazmak ek iş fikirleri

Her gün 4 – 5 saat ayırarak makale satın alan internet siteleri ile anlaşıp makale yazarak ayda 500 TL kazanılabilir. Eğer daha fazla makale yazabilirim diyorsanız bu rakamın 800 TL olması da mümkün

Çocuk Bakıcılığı ek iş fikirleri

Oturulan mahalle ya da sitedeki çalışan ev hanımlarının çocuklarına bakarak önemli oranda ek gelir elde etmek mümkündür. Birçok aile çocuklarına kendi evlerinde bakılmasını istemektedir. Bu nedenle tek bir aileden para kazanılabilmektedir. Ama eğer ailelerin güveni sağlanırsa çocukları kendi evinizde bakabilir ve böylece aynı anda 3 – 4 çocuğa bakılabilir ve daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Ama unutulmasın ki çocuk bakıcılığı çok ciddi iştir ve hele de birden fazla çocuğa bakmak oldukça zor ve saatlerce uğraş gerektiren bir iştir.

Yukarıdaki işlerden herhangi birisi tercih edilip ek gelir elde etmek mümkündür. Elbette bunlara başkaları da eklenebilir. Evlere iş veren firmalarla anlaşılıp ek kazanç elde etmek mümkündür. Bu yönde ki firmalar internetten kısa bir araştırma sonucu kolaylıkla bulunabilir. Bu sayede aile ekonomisine çok ciddi katkılar sağlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Aşağıdaki Ürünler Üretilerek İnternette Satışı Yapılabilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

11 yorum

  1. Merhaba, evde paketleme işi yapmak istiyorum. Umraniyede oturuyorum. Yardımcı olursanız cok sevinirim. Gercekten cok ihtiyacim var.

  2. Sabun paketleme kalem işi gaziantep şahinbey ilçesinde ikamet etmekteyim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

Başvuru Gönder - Hangi ek işi Yapmak İstediginizi Belirtiniz ?