Ev Hanımları Bu İşleri Yaparak Gelir Elde Edebilirler

Ev Hanımları Bu İşleri Yaparak Gelir Elde Edebilirler

Ev hanımlarının evde çalışarak kendilerine gelir sağlayabileceği bir çok iş vardır. Gün içerisinde 3 – 4 saatlerini ayırarak ay sonunda ailelerine ek gelir sağlamaları için iş fırsatları kendilerini beklemektedir. Bu konuda internette yarım saatlerini ayırarak kendileri için yapabilecekleri iş alanlarını bulmaları mümkündür. Aşağıda ev hanımlarının hangi konularda çalışabileceklerini içeren bilgiler verilmiştir.

Evde Yemek Yapmak

Güzel yemek yaptığına inanan ev hanımları bu hünerleri sayesinde para kazanabilirler. Çeşitli lokantalarla ya da ev yemeklerinin sunulduğu butik işletmelere yaptıkları yemekleri satabilirler. Ya da bazı iş yerleri ile anlaşıp personellerine verdikleri yemekleri kendilerinin yapabileceğini söyleyip 10 -15 personelin olduğu iş yerleri için evde kolayca yemek yapabilirler.

Evde Kutu Yapmak

Küçük kutular ve sandıkların süslemesini yapıp bunları ister internet üzerinden isterseniz bunları satan mağazalarla anlaşabilirsiniz.

Evde Kurdele Yapımı

El becerisi isteyen bu işi kısa süreli eğitimle öğrenmek mümkün. Bu konudaki bilgileri ve beceriyi gerek halk eğitim merkezlerinde gerekse internetten öğrenmek mümkündür. Tekstil üretimi yapan bir çok firma bu işle uğraşacak ev hanımlarını internetten aramaktadırlar.

Evde Takı Yapmak

Sanıldığının aksine kolay bir iştir. Bazı kurslara katılarak bu beceri geliştirilebilir. Belediyelerin bu konuda açtığı ücretsiz kurslara katılarak bu beceri kısa sürede kazanılabilir. Daha sonra hayal gücünüze bağlı olarak takılar üretip bunları ister internetten isterseniz de takı ürünleri satan mağazalara satabilirsiniz.

Evde Kalem Yapmak

Şirketlerin insanlara fason olarak verdiği bir iştir. Kalem üreten firmalar internetten bulunup başvuru yapılabilir. Çok fazla gelir getirmese de gene de 2 – 3 faturanızı kolayca karşılayabilecek kazanç elde edilebilir.

Mandal Yapmak

Bu konu ile ilgilenen firmalar yakınlarda bulunan ev hanımlarına haftalık ücret karşılığında mandal yaptırmaktadırlar. İnternetten araştırma yapılıp adresinize yakın firmaları bulmak mümkündür.

Perde Yapmak

Bu iş için ende bir dikiş makinası şarttır. Evde perde yapımı ile ilgili bir çok video internetten bulunup gerekli bilgi alınabilir.

Evde Sabun Yapmak

Nasıl yapılacağına ilişkin videolar internetten bulunabilir. Daha sonra kendi kalıplarınızı oluşturup yüzlerce farklı sabun yapmanız mümkündür. Bu sabunlar çeşitli mağazalara ya da aktarlara satılabilir. Sabun sepetleri yapılıp bu şekilde de hediyelik paketler oluşturup bu haliyle satabilirsiniz.

Evde Örgü Yapmak

Evde örgü işi ile ilgilenip kazanç elde etmek çok eski bir uğraştır. Yapılacak yeni ve farklı modellerle (kazak, atkı, bere vb). Yapılacak dantel işleri de kolayca satışa sunulabilir. Yapılan bu örgü işleri internetteki bazı ilan sitelerinde ve online satış sitelerinde kolayca sergilenip satışa sunulabilir. Evde örülecek banyo lifleri de bazı mağazalara satılabilir.

Filografi Yapmak

Bu işi öğrenebilmek için belediye ve halk eğitim merkezlerinin açtığı kurslara gidip en az bir dönem eğitim almak gerekmektedir. Daha sonra yüzlerce farklı şekilde filografi ürünleri yapıp satışını gerçekleştirmek mümkündür. Dekoratif amaçlı bir çok ürün yapmak ve bunların satışını gerek internetten ve gerekse bazı mağazalara satmak mümkündür.

Tüm bunların dışında kendi el becerinize uygun başka işler de bulmak mümkündür. Evde kurabiye kek yapıp pastanelere satmak, karakalem ya da suluboya resimler yapıp internetteki bazı sitelerde satışını yapmak ya da bunları satan sanatsal çerçevecilere ya da bazı dükkanlara satmak gibi başka ek gelir imkanları da mevcuttur. Ya da bulundukları mahalle de ya da sitede çocuk bakımı ile uğraşarak ve ailelerin güvenini kazanarak bu şekilde 3 – 4 çocuğa bakıp kolayca ek gelir elde edebilirler.

Ev hanımları kendilerinin hangi konularda becerikli olduklarını ve hangi becerilere sahip olduklarını iyi değerlendirip bu yönde kendilerine kazanç elde edebilirler.

Bir önceki yazımız olan EV HANIMLARINA PARA KAZANDIRACAK EK İŞ FİKİRLERİ başlıklı makalemizde evde bayan ek iş ve evde ek iş hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

18 yorum

 1. Bursa Ve Çevresinde Profesyonel Ekibimizle Indirme Yükleme Kat Içi Taşıma Ve Binadan Binaya Taşıma Yapılır. Şehir Dışına Araç Yüklemesi Ve Şehir Dışından Gelen Araçların Indirmesi Yapılır .
  Ambalaj Ve Paketleme Yapılır
  Monte Demonte Işleriniz
  Marangozlu Ve Mobilyacıli Ekibimizle Hizmetinizdeyiz.
  Fuar Organizasyon Isleri Mobilya Taşıma Işleri Yapılır.
  Ağaç Kesim Işleri Yapılır.
  Çelik Kasa Taşıma Yapılır.
  Fabrika Ve Mağaza Taşıma Yapılır
  Günlük Yevmiyeci Eleman Temin Edilir.

 2. Bir ev.hanimiyim.kalabalik bir hanimiz evde iş yapmak.istiyoruz yaprak.olabilir.oğlumun.no.0538 411 63 68.uletisime gecebirsiniz.esenyurt.da ikamet.ediyok.teşekürler.

 3. Bilecik merkez de oturuyorum kutu işini mandal işini paketleme işini yapabilirim bu işe çok ihtiyacım var

 4. Evde takı ve kurdela işi yapabilirim mevki Gebze çayırova kalabalık ekip kurulur

 5. Iyi gunler bende evde ek is yapabilirm kendi gelirimi kazanmak istiyorum isimi zamaninda teslim edecegimden supheniz olmasin

Başvuru Gönder - Hangi ek işi Yapmak İstediginizi Belirtiniz ?