Bitlis İlimiz İçin İş Fikirleri

Bitlis İlimiz İçin İş Fikirleri

Bitlis İlimiz İçin İş Fikirleri

Hızla gelişim gösteren illerimizden olan Bitlis ilimizde artık birçok farklı alanlarda ek işler yapılmaktadır. İlimizde yaşayan birçok ev hanımları, emekli bireyler ve öğrenciler il merkezi ve ilçelerde yer alan birçok firmalar sayesinde ek işler yaparak ciddi anlamda ek kazançlar kazanabilmektedirler.

Bitlis İlimizde Yapılan Ek İşler Nelerdir?

Bitlis ilimizde yapılan işler ise şunlardır;

Buzdolabı Süsleri Satışı

  • Bitlis ilimizin özellikle merkezi kısımlarında yaşayan birçok ev hanımları tarafından tercih edilen buzdolabı süsleri satışı işi sayesinde bireyler aylık olarak 450 tl ila 800 tl arası ek kazançlar elde edebilmektedirler. Evde hazırlanan buzdolabı süsleri, ilde bulunan firmalara satılmaktadır.

Kozmetik Ürünleri Satışı

  • Kozmetik ürünleri firmalarının da yoğunlukla yer aldığı Bitlis ilimiz, bu özelliği sayesinde kozmetik ürünleri satışı işine oldukça elverişlidir. İlimizde yaşayan birçok ev hanımları ilgili firmalara bay bayan parfümleri, makyaj setleri ve güzellik ürünleri gibi kozmetik ürünleri satışı yaparak ek kazançlar elde etmektedirler.

Yöresel Yemek Satışı

  • Bitlis ilimizde yoğun olarak ilgi gösterilen ek işlerden biri de ilimize ait olan yöresel yemek satışı idir. Bitlis ilimizde yaşayan birçok ev hanımları, ev konforunda yöresel yemekler hazırlayarak ilde yer alan ilgili firmalara satmakta ve bu sayede düzenli olarak ek kazançlar sağlamaktadırlar.

Bitlis İlimizde Yapılabilen Diğer Ek İşler Nelerdir?

Tarım ve hayvancılık bakımından da oldukça gelişen Bitlis ilimiz ayrıca ekip biçmeye oldukça uygun olan toprak yapısına da sahiptir. Bu bakımdan Bitlis ilimizde yaşayanların önemli bir kısmı tarlalarından elde ettikleri mahsulleri koli yaparak Bitlis ilimiz geneline ve çevre illere organik ürün satışı yaparak ciddi anlamda ek kazançlar elde etmektedirler.

Bitlis İlimiz Başka Ne Gibi Alanlarda Gelişmektedir?

Bitlis ilimiz ek işler bakımından oldukça gelişmişlik göstermektedir. İlimizde son yıllarda gerçekleştirilen birçok yatırımlar, beraberinde ilimizde işsizlik oranlarının ciddi anlamda düşmesini sağlamıştır. Bitlis ilimiz, ayrıca sanayi bakımından da hızla gelişmektedir. İlimizin merkezi bölümlerinde ise çok sayıda orta ölçekli firmalar hizmete sunulmuştur. Bu bakımdan Bitlis ilimiz, geçmiş dönemlere oranla işsizliğin neredeyse sıfır noktaya düştüğü illerimiz arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bingöl İlimiz İçin İş Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Başvuru Gönder - Hangi ek işi Yapmak İstediginizi Belirtiniz ?