Artvin İş İmkânları

Artvin İş İmkânları

Artvin İş imkanları – Artvin; Karadeniz’de yer alan tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra, gezilip görülecek yaylaları ile ülkemizdeki doğal yaşam alanlarının fazla olduğu bir ilimizdir. Artvin ilimiz, 2017 yılından itibaren 170.000 nüfusu aşmış bir il olarak kayıtlara geçmiştir. Hızlı nüfus artışının yaşandığı bu ilimizde, genç nüfus oldukça fazladır. Ancak Artvin iş imkanları konusunda tarihi güzellikleri kadar ön plana çıkan bir şehir olmasa da iş imkânları bakımında değişik sektörlerde birçok iş fırsatı Artvinlilere sunulmuştur.

Belediye İş İmkânları

Artvin iş olanaklarına göz attığımızda; öncelikle Artvin’de iş arayanlar için Artvin Belediyesinin bu konuda önemli bir adres olduğunu belirtmek gerekir. Vatandaşlara hizmet politikası kapsamında Artvin iş ilanları adı altında belediyenin birçok personel alım ilanı yayınladığını görebilirsiniz. Artvin belediyesi memur alımları, işçi alımları, geçici işçi alımları ve eleman alımları gibi birçok ilanı Artvin belediyesinin iş ilanları arasında görebilirsiniz.

Sanayi Ve Tarım İş İmkânları

Artvin, ekonomisi tarıma dayalı bir il olduğu için sebze ve meyve üretim anlamında da birçok iş fırsatı açılmaktadır. İster işçi olarak, isterseniz de kendi işinizi yapan bir işveren olarak tarımsal faaliyetlerde kendinize iş fırsatları da yaratabilirsiniz. Çay, fındık ve kivi üretiminde Karadeniz’in önemli bir şehri olan Artvin’ ulaşım koşullarının fazla gelişmemesi yüzünden sanayisi pek gelişmemiştir. Ancak Artvin ilçesi olan Murgul’da bulunan bakır maden işletme fabrikası, sanayi kuruluşu olarak Artvin’in iş olanakları açısında önemli bir iş imkânı doğurmuştur. Ayrıca Artvin’de iş imkanı açısından bazı fabrikalar ve atölyelerin olduğunu da belirtelim.

Artvin İŞKUR İş İlanları

İş ve işçi bulma kurumu İŞKUR, tüm il ve ilçelerde olduğu gibi Artvin ili ve ilçelerinde de önemli bir iş kapısı haline gelmiştir. İşçiyi ve işvereni buluşturan bu platform üzerinde yüzlerce iş imkanına ulaşmak mümkündür. İşverenler için de özel bir sistemin olduğu bu platformda işverenler de sizlere iş teklifi yapabilir. İŞKUR üzerinde niteliklerinize göre iş arama imkanı da oldukça basitleştirilmiştir. Ayrıca İŞKUR tarafından düzenlenen kurslar sonucunda da önemli iş olanakları açılmıştır.

Turizm Sektörü İş İmkanları

Artvin iş ilanı olarak görebileceğiniz iş ilanlarından bazıları da turizm sektörü ile alakalıdır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi tarihi ve kültürel zenginlikleri olan Artvin şehri, gerek yerli turistlerin gerekse de yabancı turistlerin uğrak alanları haline gelmiştir. Özellikle ilkbahar zamanında bahar şenliklerinin yanı sıra doğal güzelliklerini de dünyaya çok iyi gösteren Artvin’de ne iş yapabilirim diye düşündüğünüzde karşınıza “Rehberlik” işi de bir anlamda bir iş olanağı olarak çıkacaktır. Yerli turistler açısından normal bir bireyin bile yapabileceği rehberlik işi, yabancı turistlere yapılması halinde birkaç dil bilmeniz gerekebilir. Eğer sizinde bildiğiniz birkaç dil var ise Artvin’de Rehberlik işi yapabilirsiniz.

Tüm güzellikleri ve ferahlığı ile bu güzel ilimize yerleşmek istiyorsanız, Artvin iş olanakları nı değerlendirip kendi becerinize göre bir meslek seçimi yapmanızı öneriyoruz. Unutmayın hayata bir adım önde başlamak istiyorsanız, sevdiğiniz işi yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Bolu Ek İş İlanları başlıklı makalemizde Bolu Ek İş İlanları, bolu işkur evde iş ilanları ve İş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sorularınızı Yorum Bölümünden Sorabilirsiniz ...

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Başvuru Gönder - Hangi ek işi Yapmak İstediginizi Belirtiniz ?